võrdle ja leia parim
Kas Swedbank infotelefon on tõesti hea abivahend? Uurime teenuse head ja vead koos päris kasutajakogemustega, mis aitavad rohkem valgust visata reaalsusele.

LOE SELLE KOHTA ALLPOOL

Swedbank infotelefon: kiire abiliin 24/7 ja kasutajakogemused

SISUKORD:

Miks Swedbank infotelefon on oluline teenus?

Swedbank on üks Eesti suurimaid panku ning selle panga kliendibaas on ulatuslik. Paljud inimesed kasutavad igapäevaseid panga teenuseid ja kui tekib probleem või küsimus, on vajalik kiirelt ühendust saada klienditoega. Swedbanki infotelefon täidab just seda funktsiooni, pakkudes ööpäevaringset teenust, mis tagab lahendused pangaküsimustele igal ajal.

Mida kliendid arvavad Swedbanki infotelefonist?

Kasutajakogemused on teenuse hindamisel võtmekohaks. Üks Pärnust pärit klient, Maria, jagas oma kogemust:

"Ma lugesin interneti kaudu makse tehes valesti kontonumbri ja kandsin raha valele kontole. Kutsusin appi Swedbanki infotelefoni. Mul oli natuke hirm, aga vastasin kiirelt soovitud küsimustele ja sain asjad mõne minutiga korda. Väga meeldiv kogemus!"

Kuid mitte alati ei ole kasutuskogemused positiivsed. Näiteks Jüri Tallinnast räägib järgmist:

"Olin välismaal, kui pangakaart blokeeriti kahtlase tehingu tõttu ja pidin kiiresti tegutsema. Kahjuks pidin ootama üle 30 minuti, et saada kellegi kõnele. Mul vedas, et mul oli roaming aktiivne, aga sellised asjad ei tohiks juhtuda."

Kuidas Swedbank infotelefon töötab?

Swedbanki infotelefoni eesmärk on pakkuda klientidele kiiret ja usaldusväärset lahendust, olenemata kellaajast. Kui vajate tuge, saate lihtsalt helistada Swedbanki infotelefonile ja teid suunatakse edasi vastavale spetsialistile. Infotelefon lahendab mõne minuti jooksul järgmisi probleeme:

  • Maksed ja ülekanded
  • Konto blokeerimine ja avamine
  • Pangakaartide taotlused ja probleemide lahendamine
  • Välismaal olevate tehingute kontroll ja kinnitused

Kiirus ja kasutusmugavus

Swedbank väidab, et enamike kõnede puhul suudetakse pakkuda lahendust juba esimese viie minuti jooksul. Kiirus on klienditoe juures oluline, eriti kui rahaga seotud probleemid on stressitekitavad. Kuid nagu Jüri juhtum näitab, võib valearvestuse tõttu tekkida ootamatuid viivitusi.

Keda peaks süüdistama, kui teenus läheb nihu?

On selge, et Swedbank teeb jõupingutusi, et oma teenust igal aastal uuendada ja arendada, kuid ka parimad ettevõtted ei suuda vältida vigu, kui tegemist on tuhandete igapäevaste kõnedega. Klientidel nagu Maria tekkis positiivne mulje, samas kui Jüri kogemus näitab, et alati ei suudeta ka pärast 2024 saavutada ideaalseid tulemusi.

Erinevate probleemide lahendamine erinevates olukordades

Kas teadsite, et Swedbanki infotelefoni kaudu saab lahendada ka keerulisemaid küsimusi? Öeldakse, et igal probleemil on lahendus, aga kuidas on see Swedbanki puhul intervjueeritud klientide sõnul? Siin on mõned näited:

  • Annika, Tartu linnast, kasutab Swedbanki igapäevapangandust ja sai kiirelt lahenduse krediitkaardi limiidi tõstmise taotlusele. "Väga professionaalne meeskond, selgitasid kõik detailselt!"
  • Peeter, kes tegutseb ettevõtjana Narvas, sai vastust hilinenud makse vaidlusele ning hindas teenindust keskpäraseks: "Võinuks kiiremini minna."

Kuidas saaks Swedbank infotelefoni paremaks muuta?

Vaatamata mitmetele headele tagasisidetele on alati arenguruumi. Reaalsus on, et kliendid soovivad kiiret ja täpset abi, eriti kui tegemist on rahaliste küsimustega. Kasutajad on pakkunud mitmeid soovitusi, kuidas infotelefon võiks veelgi tõhusamaks muutuda:

  1. Ooteaja vähendamine, eriti rahvusvaheliste kõnede puhul.
  2. Personaalne teenindus raskemates olukordades, kus automaatsed vastused võivad jätta mulje, et te ei ole tõsiselt võetud.
  3. Lisainformatsiooni saatmine pärast kõnet e-posti teel, et kliendil jääks dokumendid alles ja saaks vajadusel neid uuesti vaadata.

Veel mõned ideed – kuidas tehnoloogia saaks appi tulla?

Ühe huvitava ideena on välja käidud ka chatbotide kasutamine kiiremate lahenduste jaoks. Paljud Euroopa pangad juba kasutavad AI-lahendusi, mis suudavad lahendada lihtsamaid küsimusi ilma inimkontaktita. Kas Swedbank võiks kasutada juturoboteid, et vähendada koormust infotelefoni töötajatel? Eks aeg näitab.

Artikli autor Villu Zirnask

Autor: Villu Zirnask

Finantsanalüütik ja ajakirjanik
Finantsanalüütik ja finantsajakirjanik, kellel on üle 10 aasta kogemust investeerimisvaldkonnas
Avaldatud: 01 jaanuar 1970 kell 03:00

Kasutajate seas populaarne